Emakeelepäeval, 14. märtsil toimus Kostivere Kultuurimõisas Põhja-Harju Koostöökogu poolt algatatud turismiprojekti “Pealinnast Piirilinna” info-ja koolituspäev, kus osalesid Põhja-Eesti idapoolsete Leader tegevusgruppide esindajad, turismiettevõtjad ja -arendajad ning muud huvilised.

Osapooli seob ühine geograafiline ja kultuuriline taust ning organisatsioonide sarnane strateegiline arengueesmärk tõsta piirkonna turismipotensiaali, elavdada koostööd ja parandada teenuste kvaliteeti. Projekti tegevuspiirkond on Tallinnast Narvani ulatuv rannikuala ning vana postimaantee lähiümbruskond, kus pakutakse teenuseid rändajatele.

Koostööprojekti „Pealinnast Piirilinna“ suursündmus toimub 18.-19. mail, mil külastuselamuste teljeks saab olema vana postimaantee ehk praegusest Tallinn-Narva maanteest mere poole kui ka sellega piirnev lõunapoole jääv ala. Piirkonnas asuvad ettevõtted avavad uksed ja ootavad külla. Pakutakse kunsti-, käsitöö,- kultuuri- ja seikluselamusi.

Kevadperioodi on planeeritud ka laiaulatuslik lõpptarbijatele suunatud meediakampaania, mis tõstab fookusesse atraktiivse ja külastamist väärt põhjaranniku piirkonna koos teenusepakkujate infoga.

Karmen Paju
juhatuse liige
SA Põhja-Eesti Turism
tel 506 3770
e-post: karmen@northestonia.ee
www.northestonia.ee