Põhjarannikul tegutsevad Leader tegevusgrupid ja Virumaa kalanduse algatusrühm said mõne aasta eest kokku ja otsustasid üheskoos ette võtta koostööprojekti, mis kannab tänaseks nime “Pealinnast Piirilinna”.

Põhjarannik täis saladusi ning avastamata kohti. Põhjarannik kulgeb mööda Soome lahe rannikuala ja pealinnast piirilinna saab autoga pelgalt kahe ja poole tunniga. Nauditavamad vaated avanevad kindlasti siis, kui keerad kiirteelt kõrvale. Võta aega ja tule uudista, mida pakub kauni loodusega Eestimaa põhjaserv. Leiad kvaliteetset kohalikku toitu, parimaid veinitootjaid, põnevaid seiklusparke, rahulikku looduse nautimist, matkaradu ning kunagist mõisakultuuri. Tule hea seltskonnaga – jalgrattal, matkates, rongiga, autoga või meritsi. Põhjarannik on avastamist väärt!

Põhjaranniku unustatud postimaanteeÜks tähtsamaid postimaanteid kulges kunagi Revalist toonasesse Sankt-Peterburgi. Kuni Peterburgi kubermangu piirini jäi Eestimaa pinnale sel teel 9 postijaama: Reval, Jõelähtme, Kahala, Loobu, Põdruse, Pikaristi, Varja, Jõhvi, Voka, Vaivara, Narva. Postijaamade vahel liikus post ja liikusid inimesed – see oli tuiksoon, mille lähedusse tekkisid kõrtsid ja ööbimiskohad. Eestlaste hulgas kujunes nn äriinimeste seisus. Ajad on muutunud, nõudmised on kasvanud ja tänapäevane rändur tahab parimat toitu, parimat öömaja, rahulikku loodust, põnevat seiklust ja palju muudki – seda kõike põhjarannikul rännates leiabki.

Tule Pealinnast piirilinna. Koostööprojekt „Pealinnast piirilinna“ avaldab mõju Eesti põhjaranniku, kui ühe olulise turismisihtkoha tuntuse kasvule. Koostööprojekt annab võimaluse põhjaranniku piirkonna ettevõtjate koostöövõimaluste suurendamisele. Projekt tõstab esile ajaloolise vana postimaantee tähtsust, mille tulemusena said tegusad inimesed alustada ettevõtluse ja koostööga. Projekti kasusaajad on põhjarannikul tegutsevad ettevõtjad ning turistid, kes piirkonna erinevaid teenuseid kasutavad. Koostööprojekt „Pealinnast piirilinna“ kutsub inimesi teekonnal peatuma ning saama osa erinevatest maitsetest, elamustest ja vaatamisväärsustest.

NaviCup – Pealinnast piirilinna kaardi leiad NAVICUP mobiilirakendusest https://navicup.com/event/pealinnast-piirilinna/ . Kasuta QR koodi kaardile sisenemiseks. Rakenduses näed kõige värskemat infot objektide ja ürituste kohta, saad vaadata pilte, lugeda kommentaare. Äpp juhatab sind ka kohale.

Projekti partneriteks on MTÜ Arenduskoda, MTÜ Partnerid, MTÜ Virumaa Koostöökogu, MTÜ Kirderanniku Koostöökogu, MTÜ Virumaa Rannakalurite Ühing ning juhtpartner on MTÜ Põhja-Harju Koostöökogu.
Põhjarannik on elamusi täis!

Projekti partnerid

Galerii