skip to Main Content
Pealinnast Piirilinna – Peatus Jõelähtme Postijaam

Pealinnast Piirilinna – Peatus Jõelähtme postijaam

18.mai 10-16

Jõelähtme Postijaama tee 7

Postijaama hoov ja maja on erakorraliselt avatud ja ootab Pealinnast Piirilinna teelisi 18.mail kell 9-15.00  

  • Giidituurid ajaloolises postijaamas toimuvad igal pooltunnil ajavahemikus 10:30-15:00
  • Tegevust peredele pakutakse mobiilses töötoas “Merkuur”, seiklusmängualal vibulaskmist ja jalgpalli, pargialal ponidega ratsutamist
  • Uhke hobukaravan sõidutab rahvast vanal postimaanteel: postijaam-rahvamaja
  • Pillimees loob meeleolu
  • Jõelähtme miniturismimess – kohalike turismiettevõtjate infolett
  • Teelise moonakotti saab kaasa osa talunike kaupa:

Välja talu – lambakasvatustalu

Välja talu tootevalikus on ka lamba suitsuvorst, kahe erineva maitsega lamba grillvorstid, suitsutatud lamba tagakints ja sinep. Perenaine Pille on õppinud tekstiilikunstnik ja töötanud pea 20 aastat Tallinna Kaubamajas väljapaneku spetsialistina, nüüd aga pühendub ta südamelähedasele tekstiilile. Valminud on Pille kavandatud ja Välja talu lambavillasest lõngast kootud sallid ja pleedid. 

Muhetalu suitsuliha


Muhetalu on ühe muheda pere ettevõtmine, kes tegeleb  peamiselt erinevate suitsulihatoodete valmistamisega. Peremees Viljo on Muhetalu peremees, kelle osavus, kogemused ja teadmised on kõige aluseks, et  anda lihale just õige mekk ja oivaline lõhn.

Väikepruulikoda Veldi ja Tütred

Mets ja meri on pruulmeistrile mõlemad hingelähedased, käib ta nii ühest kui teisest saaki toomas ja peab mõlemast väga lugu. Nii ongi  Veldi pudelisilte kaunistamas haug ja põder ning õllede nimedki on peaasjalikult kas merest või metsast pärit. Kummast täpselt, ütleb valminud õlu ise ette.

Paadi talu angersäga 

Võrumaalt pärit Paadi talus kasvatatud angersäga on müügil nii marineeritult kui ka suitsutatud kujul. Kes kordki on seda haruldast vurrudega kala maitsnud, saab korrapealt  angersäga fänniks. Samuti on müügil ka Võrumaa metsadest pärit mesi. Loodame Teile pakkuda head maitseelamust!

Kalamatsi Meierei

Kalamatsi  Meierei valmis aastal 2011 ja läks kulinaariaajalukku kui esimene kitsepiima töötlev meierei Eestis. Omatoodetud piima annavad maatõugu piimakitsed ja lehmapiim tuuakse talufarmist, viie minuti kauguselt. Ametlik tunnustus annab  kindluse, et tooted on kvaliteetsed. Kalamatsi piimatooteid leiab Eesti parimatest kauplustest ja restoranidest. 

Kanguste Pagaritalu

Kodused leivad ja parimad saiatooted – laat pole laat kui saia ei saa!

Heino Korvid

Kohaliku korvipunuja Heino Palmiku käest saab teeline kaasa toreda korvi – saab laadakraami sisse panna, suvel marjule ja sügisel seenele minna. Igati vajalik kaup hooaja alguses!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Back To Top