skip to Main Content
Lavendli Lood

Lavendli lood

Miks näeb hotell just selline välja?

2018 aasta 10. oktoobril täitus 5 aastat päevast, mil Lavendel Spa Hotel oma nime kandma hakkas. Tegelikult ulatub hotelli ajalugu aastasse 1975, mil Kirovi Kalurikolhoosi staadioni tribüünidele ehitati hotell Athena, mille järeltulija Lavendel on. Sellest ajast pärineb ka Lavendel Spa Hotelli
tänaseks on muinsukaitse all olev unikaalne betoonvalust katuseprofiil.
Lisaks on säilinud ja hotelli välisfassaadil nähtavad omaaegsed staadioni tribüüni astmed.

Mida kõike ka keldrisse ehitada ei saa

Lavendel Spa sauna- ja lõõgastuskeskuse ruumid olid varasemalt kasutuses lasketiiru ja tsiviilkaitse ruumidena. Just sellel põhjusel on 0-korrusel asuv saunakeskus madala laega, ilma akendeta ja kohati erineval tasapinnal põrandatega.

Üllatusena avastati lammutus- ja ehitustööde käigus  2 m pikkune tunnel, mis ei kajastunud projektidel ja mille olemasolust kellelgi aimu polnud.

Suitsusauna lugu

Lavendel Spa Hoteli sauna- ja lõõgastuskeskuse saunadest on erilist kuulsust kogunud suitsusaun. Kuidas see sinna sai  ja kuidas mõte teoks tehti.

Teada oli, et traditsioonilist suitsusauna identsel kujul spaakeskusesse tehnilisi ja tuletõrje nõudeid täites ehitada ei saa. Mõttest ei loobutud ja otsiti  lahendust, kuidas on võimalik suitsusaun ehitada spaakeskusesse nii, et ta palju oma esialgsest ideest ei kaotaks.

Suitsusauna otsingud viisid Võrumaale, kus pakuti müügiks kahte kaunis lagunenud suitsusauna. Kahe sauna peale kokku saadi vajalik kogus saunamaterjali  – ligi 100 aastaseid tahmunud ja suitsust läbi imbunud palke, puitu lavade ja laematerjali tarbeks, suur katel ja kerisekivid. Väärika ajalooga suitsusaunad pakiti kokku ja toodi Lavendel Spa sauna- ja lõõgastuskeskusse, et neile siin uus elu anda.

Üks saunadest kuulunud Vabadussõjas käinud kaptenile, teise algset omakku ei teatud, kuid olevat kuulunud asunikutalu juurde. Palgid ja kivid veeti kohale ning läks ehitamiseks.

Saunaelamusele lisab värvi mõnus vihtlemine, mis Lavendli suitsuaunas on lahkelt lubatud, kuid spaades mitte just tavapärane tegevus.

Kes on maja kõige targem mees?

See mees istub kõikide saunakülastajatega koos, olles vaikiv  klaasitagune kaaslane, kes küll oma asju ajab, kuid omamoodi seltsi ja uudistamist pakub. Võib kindlalt väita, et tema kõrvad on kuulnud pealt kõiki vestetud saunajutte. Tema teab täpselt, mitu korda on selle aja jooksul saunas lavalaudu vahetatud, kerisekive ümber laotud. Tema silmad on näinud, mida külalised saunas korda on saatnud ja miks mõnede asjade eluiga ootamatult lühikeseks kujuneb ning miks alailma ühtesid ja samu asju parandama peab. Tema teab, kust algavad valed ja kus tõusevad tõed…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Back To Top